Czytałbym więcej..

Student of journalism and international relations.

Sprawy zagraniczne w moim Kindle/ "Forreing Affairs" on my Kindle

  Tym razem znowu nie o książkach. No, prawie. Otóż Kindle przypłynął do mnie po ok 2 tygodniach od zamówienia. Wrażenia - pozytywne. Jedyny mankament to dość nieczytelna przeglądarka internetowa, ale sami producenci zaznaczają, że przeglądanie sieci jest na razie w fazie eksperymentalnej.

  No dobrze, do rzeczy. Interesuję się polityką zagraniczną i ogólnie stosunkami międzynarodowymi, więc ucieszyłem się niezmiernie, że w ksiegarni amazon.com możliwa jest prenumerata "Foreign Affairs" - jednego z najważniejszych czasopism o tej tematyce. Nie zapłaciłem dużo, prenumerata wynosi kilka dolarów miesięcznie i.. naprawdę warto.
  Moja znajomość z "FA" dotychczas wyglądała tak, że obserwowałem ich profil na Facebooku i Twitterze. No i wiadomo, że częśc artykułów była dostępna w domenie publicznej, ale sami wiecie drodzy czytelnicy jak ciężko się czyta dłuższe teksty na ekranie komputera/tableta. A na Kindle to zupełnie inna bajka.
I nie, nie dostaję pieniędzy od amazonu za takie opinie :)

  Moje wrażenia z czytania dłuższych tekstów na ekranie czytnika są bardzo dobre. Sam amazon również ma niezłą ofertę prasową (bo książkową to wiadomo), choć polskich tytułów jest trochę mało. Jeśli chodzi o "FA" przeczytałem na razie 3 dłuższe artykuły i nie zamierzam cisnąć czasopisma w kąt lub "archiwizować". Naprawdę, tego się oczekuje od analiz problematyki międzynarodowej.

 

P.S. Następnym razem już będzie stricte o książkach :) w końcu to booklikes.

 

Sorry, but again i'm not going to talk about books. Well, almost. So, my Kindle finally arrived after two weeks since i've bought it. My feelings about it are mostly positive. I rather don't like web explorer, because I can barely see anything on it, but that's ok. Amazon put web explorer in "experimental" section, so i don't mind.

Alright, let's get to the point. I'm interested in foreign affairs, internatiol relations etc. so I was really glad that there is "Foreing affairs" magazine subscription available on amazon shop. It doesn't cost much. Just a few dollars per month so i can afford it.
And i'm not regreting that decision because the magazine's content is..  just awesome.

Before I subscribed "FA", I have been following their profile on Twitter and Facebook. That allowed me to read some of their articles, but all of you know how reading on computer screen can be exhausting. On a Kindle is a whole different story, it's really comfortable and reading on it gives pleasure. Of course i'm not inventing a wheel right now but hey, I'm new to that thing!

And no, that blog is not sponsored by amazon :)
In conclusion, i had no problem with reading longer texts on e-book reader. What is more, Amazaon has got pretty impresive magazines offer. Sadly, there are only a few polish titles right there. To this day I have read 3 articles in "FA" and , for sure,  I am not going to throw it away or archive it. This is what I expected from high class periodical.

 

P.S. Next time I will write something about books. I promise :) It's a booklikes after all.

Teraz czytam

Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów
Leszek Balcerowicz
Erystyka. Sztuka prowadzenia sporów
Arthur Schopenhauer
Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej
Barbara Demick, Agnieszka Nowakowska
Wielkie złudzenie? Esej o Europie
Tony Judt